• image1 Every time we embrace, i go to that away place...
  • image2 Every time we embrace, i go to that away place...
  • image3 Every time we embrace, i go to that away place...
  • image5 Every time we embrace, i go to that away place...

22.11. - 05.12.2012 "Spotkania 5 / Nikozja" międzynarodowa wystawa na Cyprze

Ciepły, śródziemnomorski klimat był jedynie wspaniałym uzupełnieniem magii artystycznego „Spotkania 5” na Cyprze. Wystawa w Nikozji była kolejnym etapem twórczej podróży. W tym samym czasie moje prace były eksponowane na wystawie HORYZONT na Targach Sztuki w Stambule. Wyprawa do Turcji i na Cypr była niezapomnianym doznaniem artystycznym.
W Ekspozycyjnej Sali Centrum Kultury ATATURK moje obrazy były prezentowane wspólnie z dziełami dwudziestu innych artystów pochodzących z takich krajów jak Hiszpania, Macedonia, Bułgaria, Rumunia, Turcja, Egipt, Sudan, Chiny. Do udziału w przedsięwzięciu zostały również zaproszone Magdalena Limbach z Warszawy, Delia Chausheva z Sofii oraz Ljupke Gałązka–Vasilev ze Strumicy.

Czytaj więcej: 22.11. - 05.12.2012 "Spotkania 5 / Nikozja" międzynarodowa wystawa na Cyprze

19.08.-04.09.2012 Podróż do serca Bałkanów - Plener Artystyczny w Kavadarci

Macedonia ma w sobie coś niesamowitego, przyciągającego. Ku mojej radości mogłam się o tym przekonać już po raz drugi, uczestnicząc w Międzynarodowym Plenerze Malarskim w Kavadarci. Korzystając z okazji byłam również w zaprzyjaźnionej z Grójcem Strumicy, a w Sofii odwiedziłam Delię Chaushevą.
O tych oraz innych artystycznych spotkaniach, moich wrażeniach pragnę Państwu napisać.
A wszystko zaczęło się w słoneczne sierpniowe popołudnie na lotnisku w Sofii. Spotkałam tam dwie artystki z Bułgarii - Boyanę Koynovą z Veliko Tarnovo i Lilianę Balevą z Sofii - oraz trzynastoosobową grupę malarzy z Ukrainy. Nasz cel był wspólny – Międzynarodowy Plener Malarski w Kavadarci położonym w samym sercu Macedonii.
Anna Daria Merska

Czytaj więcej: 19.08.-04.09.2012 Podróż do serca Bałkanów - Plener Artystyczny w Kavadarci

05-20.08.2011 48 Międzynarodowy Plener Artystyczny w Strumicy

Moimi wrażeniami z pobytu na 48 Międzynarodowym Plenerze Artystycznym w Macedonii mogę podzielić się z Państwem dzięki zaproszeniu, które otrzymałam od Centrum Kultury ze Strumicy. Między 5 a 20 sierpnia znalazłyśmy się więc wśród artystów z wielu krajów Europy przybyłych do tego pięknego miasta...

Anna Daria Merska

Czytaj więcej: 05-20.08.2011 48 Międzynarodowy Plener Artystyczny w Strumicy

Pejzaże wyobraźni 2010

... Obserwujemy ślady początkowego konceptu kolorystycznego w pierwszych pracach Anny Darii i jej interpretacje krajobrazu, kwiatów i drzew poświęconych naturze. Barwne tło zawierające kontrast i delikatną warstwę farby to zwiastun następnych okresów. Natura stanowi źródło inspiracji artystki. Emocja stopniowo udoskonalana poprzez istotę natury, wyłania się na powierzchni obrazu i poprzez tworzenie jej własnego tlenu porywa widza jego własną głęboką aurą, w której czyste, pełne znaczenia kolory są upiększone, duch i nadzieja ożywają.
Ahmet Özel

Czytaj więcej: Pejzaże wyobraźni 2010

2019  AD Merska