• image1 Every time we embrace, i go to that away place...
  • image2 Every time we embrace, i go to that away place...
  • image3 Every time we embrace, i go to that away place...
  • image5 Every time we embrace, i go to that away place...

07.06. - 12.06.2013 Euro Kosova Art Colony, Harilaq 2013, Kosovo

Plener Malarski "EURO - Kosova ART" promuje wartości kulturowe i historyczne oraz potencjał twórczy artystów z Kosowa i ze świata. To wydarzenie ma na celu uwrażliwić społeczeństwo na bardzo ważny obszar archeologiczny dziedzictwa kulturowego w Kosowie. Zamek Harilaq jest pod ochroną i patronatem Prezydenta Kosowa.
"EURO - Kosova ART" został zorganizowany w sposób profesjonalny, a to już budzi duże zainteresowanie artystów z wielu krajów na całym świecie. W tym roku projekt był wspierany przez Gminę Kosowym Polu (Fushë Kosovë) i inne państwowe instytucje w Kosowie.

28.05. - 30.06.2013 II Triennale w Stambule

 Podczas II Międzynarodowego Triennale w Stambule zaprezentowałam malarstwo olejne na płótnie oraz instalację - WEWNĘTRZNA MAPA. 21 obrazów to nie przypadek… Liczba ta to symbol harmonii i spełnienia. To rozwój, który nigdy się nie kończy, mądrość uzyskiwana dzięki tendencji do samodoskonalenia się. To potrzeba wiedzy i poznania prawdy uniwersalnej.

Droga, którą podążam wyznaczyło mi życie. Korzenie uwite przed laty wyznaczyły początek, który wraz z poznawaniem bliższego i dalszego otoczenia, wraz z odkrywaniem świata i wszechświata rozwija się, dojrzewa, tworzy moją świadomość. Bagaż coraz to nowych doświadczeń jest rodzajem paliwa, które przeradza się w życiową energię będącą tworzywem ducha materii, czasu i przestrzeni.
Przyroda oraz zachodzące w niej zjawiska i procesy zawsze budziły moją ciekawość. Stały się moją pierwszą inspiracją do tworzenia. Piękno natury porywa i fascynuje… Z tej fascynacji powstało moje pierwsze marzenie – podróże. Podczas nich poznaję wielu ludzi. Relacje z nimi są barometrem wyznaczającym odbiór samej siebie. Kształtuje się moja tożsamość...

Czytaj więcej: 28.05. - 30.06.2013 II Triennale w Stambule

17 - 25.11.2012 "Horyzont" Wystawa na Targach Sztuki w Stambule

Już po raz 22. w Stambule odbyly sie Miedzynarodowe Targi Sztuki Artista 2012, które zostały zorganizowane przez TÜYAP EXHIBITION GROUP. W tym roku obok prac m.in. włoskich, hiszpańskich, niemieckich, bulgarskich artystów zostało zaprezentowane malarstwo polskich młodych twórców. Ekspozycja HORYZONT  Polish Contemporary Young Artists Exhibition wzbudziła duże zainteresowanie międzynarodowych miłośników i krytyków sztuki.

W dniach 17 - 25 listopada 2012 na 100 m2 powierzchni wystawienniczej wyeksponowano obrazy Anny Darii Merskiej, Gossi Zielaskowskiej, Pauliny Czerniawskiej i Piotra Szwabe vel Pisz. Było to możliwe dzięki wsparciu TÜYAP EXHIBITION GROUP i Galerii Sztuki KARSI oraz partnerującym całemu przedsięwzięciu Galerii FIBAK oraz Grójeckiemu Ośrodkowi Kultury.  Kuratorem wystawy jest Ahmet Özel.

Czytaj więcej: 17 - 25.11.2012 "Horyzont" Wystawa na Targach Sztuki w Stambule

22.03. - 15.04.2012 "Spotkanie na linii" - międzynarodowa wystawa w Warszawie

Podczas ubiegłorocznego pleneru artystycznego, pod rozpalonym niebem Macedonii, doszło do spotkania trzech artystów: Delii Chausheva (Bułgaria), Anny Darii Merskiej (Polska) oraz Ahmeta Özela (Turcja). Uczestniczyli oni w wystawie malarstwa pt. „Nieograniczony” w Galerii Rh+ w Stambule. Wszyscy oni pochodzą z różnych twórczych światów, posiadają własny i unikalny ładunek energii i rodzaj ekspresji. To bogactwo, które wynika ze spotkania odmiennych kultur, daje nowe spojrzenie na sztukę. Granice, które wydawałyby się przeszkodą, zniknęły. Do wszystkiego doszło w bałkańskim miasteczku Strumica, gdzie skrzyżowały się linii życia trzech różnych osobowości, nadających na tych samych częstotliwościach. Narodziła się niesamowita nić porozumienia na polu sztuki, więź, która dodaje sił i nowej twórczej energii. Najważniejsza stała się dla nich przyjaźń, która ich połączyła oraz artystyczne spotkanie. Dlatego też pragną wspólnie eksponować swoje prace. Teraz przyszedł czas na ponowne „spotkanie na linii”, tym razem w Warszawie. W dniu 22 marca (czwartek) w Galerii Bułgarskiego Instytutu Kultury (Al. Ujazdowskie 33/35) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy, która została zorganizowana przy wsparciu Biura Radcy ds. Kultury i Turystyki Ambasady Turcji...

Czytaj więcej: 22.03. - 15.04.2012 "Spotkanie na linii" - międzynarodowa wystawa w Warszawie

27.12.2011 - 17.01.2012 "Nieograniczony" - Galeria RH+ w Stambule

Mój pobyt na 48 Międzynarodowym Plenerze Artystycznym w Strumicy w Macedonii był dla mnie bardzo owocny. Nowe doświadczenia i znalezienie prawdziwych przyjaźni stały się dla mnie niezwykle ważne w rozwoju mojej twórczości. Za sobą mam już także udział w międzynarodowej wystawie malarskiej w Stambule. Przede mną zaś uczestnictwo w wystawie w Galerii Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie (otwarcie 22 marca 2012), do której bułgarska artystka Delia Chausheva zaprosiła mnie oraz Ahmeta Ozela z Turcji.

Pragnę podzielić się swoimi wrażeniami z mojego pobytu w Turcji. Celem mojej wizyty był udział w międzynarodowej wystawie malarstwa „Nieograniczony” w RH+ ARTGALLERY, do którego zaproszenie otrzymałam od Ahmeta Ozela – znanego i cenionego artysty w Stambule. Moje obrazy z cyklu „Inner sun” były eksponowane razem z pracami malarskimi dwunastu innych artystów reprezentujących Rumunię, Bułgarię, Macedonię, Cypr, Rosję, Egipt, Sudan oraz Turcję.

Anna Daria Merska

Czytaj więcej: 27.12.2011 - 17.01.2012 "Nieograniczony" - Galeria RH+ w Stambule

2019  AD Merska