Malarstwo

01.11. - 08.11.2014 GERNIK Międzynarodowy Plener Malarski, Romania 31.10. - 09.11.2014 SINERGY Merska / Brateanu, Timisoara, Romania

czytaj dalej

Obraz wykonany podczas 22 - 27.09.2014 Festari International Art Colony, Kosovo

czytaj dalej

21 obrazów to nie przypadek… Liczba ta to symbol harmonii i spełnienia. To rozwój, który nigdy się nie kończy, mądrość uzyskiwana dzięki tendencji do samodoskonalenia się. To potrzeba wiedzy i poznania prawdy uniwersalnej.

czytaj dalej

Relacja z Międzynarodowego Pleneru Artystycznego w Pogradec - top-channel.tv Tirana (od 9 min 10 sekundy)

czytaj dalej

Te oto trzy dyptyki po raz pierwszy były wyeksponowane w listopadzie 2012 roku podczas Targów Sztuki w Stambule w Turcji - wystawa HORYZONT Polish Contemporary Young Artists Exhibition.

czytaj dalej

Obrazy te powstały podczas Międzynarodowego Pleneru Artystycznego w Kavadarci. Inspiracji tam było wiele ... niesamowity krajobraz Macedonii, gorący klimat i niepowtarzalna atmosfera Pleneru oraz wyjątkowi ludzie, z którymi spędziłam tam niezapomniane chwile...

czytaj dalej

„Dotyk”, nowy okres w twórczości artystki, może być rozumiany jako kontynuacja serii „Inner sun”. Stykamy się z mistycznym i głębokim światem, który wpływa na człowieka w tym wewnętrznym poznaniu, gdzie krążą nagie emocje, uwolnione przez efekt kolorystyczny.

czytaj dalej

...Dzieła sztuki, które Anna Daria Merska tworzy z głęboką wrażliwością, przedstawiają nam owo świadectwo. Widzimy głębokie wiry jej własnego świata i spokojny porządek serii „Inner sun”, którą ostatnio się zajmuje. W jej pracach słońce pojawia się w przesmyku, na końcu którego wita nas wymowny chaos. To słońce rozgrzewa nasze wnętrza swoim blaskiem i ogłasza nam mądrą nadzieję i błogość.

czytaj dalej