• image1 Every time we embrace, i go to that away place...
  • image2 Every time we embrace, i go to that away place...
  • image3 Every time we embrace, i go to that away place...
  • image5 Every time we embrace, i go to that away place...

28.05. - 30.06.2013 II Triennale w Stambule

Kurator: Hülya Yazıcı

Artyści: Ahmet Özel, Ali Boozari, Ania Daria Merska, Ayşe Taşkent, Bernd Metz, Cenk Ertürk, Emeka Ogboh, Emel Erkan, Emel Nekay, Fatma Yıldız, Gamid Ibadullayev, Gülsevim Can, Hava Küçüköner, Hülya Yazıcı, Hüseyin Aktaş, Inbar Ben Ishay, İlhami Atalay, İpek Şenel, Jing Zhou, Lana Al Shami, Mary K. Foltz, Melike Demirkaynak, Mohamed Alaa, Mustafa Küçüköner, Nihal Odalı, Özgür Vural, Özlem Güzelyurt, Pınar Atlı, Said Adrus, Salome MC, Serap Ekizler, Sinan Sertel, Ufuk Duygun, Zeynep Kara

www.istanbultrienali.com

haber.stargazete.com

21 obrazów to nie przypadek… Liczba ta to symbol harmonii i spełnienia. To rozwój, który nigdy się nie kończy, mądrość uzyskiwana dzięki tendencji do samodoskonalenia się. To potrzeba wiedzy i poznania prawdy uniwersalnej.

Droga, którą podążam wyznaczyło mi życie. Korzenie uwite przed laty wyznaczyły początek, który wraz z poznawaniem bliższego i dalszego otoczenia, wraz z odkrywaniem świata i wszechświata rozwija się, dojrzewa, tworzy moją świadomość. Bagaż coraz to nowych doświadczeń jest rodzajem paliwa, które przeradza się w życiową energię będącą tworzywem ducha materii, czasu i przestrzeni.
Przyroda oraz zachodzące w niej zjawiska i procesy zawsze budziły moją ciekawość. Stały się moją pierwszą inspiracją do tworzenia. Piękno natury porywa i fascynuje… Z tej fascynacji powstało moje pierwsze marzenie – podróże. Podczas nich poznaję wielu ludzi. Relacje z nimi są barometrem wyznaczającym odbiór samej siebie. Kształtuje się moja tożsamość.
Poznanie INNEGO zaowocowało uaktywnieniem wewnętrznej energii, która niczym wulkan drzemała we mnie. Skupienie uwagi na jej  przepływie i wymianie  zaowocowało obraniem nowego kursu, będącym swoistym, intuicyjnym odkrywaniem nieznanego. Szukam i kreuję własny sens życia w poszukiwaniu wewnętrznej harmonii.

Anna Daria Merska

2019  AD Merska